Wakacje w Olędówce. Obóz dla nastolatków 12-15 lat - cała Polska - Obozy młodzieżowe na CiekaweMiejsca.org
 
Ogłoszenie turystyczne w kategorii Obozy młodzieżowe zamieszczone przez użytkownika na serwisie www.ciekawemiejsca.org. Zobacz szczegóły ogłoszenia Wakacje w Olędówce. Obóz dla nastolatków 12-15 lat, cała Polska, przeglądaj zdjęcia i skontaktuj się z ogłoszeniodawcą. Możesz też poszukać innych ogłoszeń z kategorii Obozy młodzieżowe lub wrócić do strony głównej.
 
CiekaweMiejsca.org - darmowe ogłoszenia turystyczne
 
 
 
 

Wakacje w Olędówce. Obóz dla nastolatków 12-15 lat, cała Polska

 
Data dodania:   2020-03-31
Miasto:   cała Polska
Cena:   do uzgodnienia
 
12-22.07.2020
W tym roku wybieramy się spędzać razem wakacje, we wsi Matyldów nad jeziorem Zdworskim. Zamieszkamy w Olędówce – rodzinnym domu letniskowym z kilkoma sypialniami, dużą kuchnią i salonem oraz odrobiną terenu dookoła.

To bardzo kameralny wyjazd, w którym stawiamy na bliskie relacje, swobodę, spontaniczność, wspólne tworzenie planów, wycieczki bliższe i dalsze, kąpiele w jeziorze i wieczory przy ognisku.W Matyldowie k. Płocka będziemy spędzać wspólnie czas bez pośpiechu, odpoczywając i korzystając z otaczającej nas przyrody. To nastolatki razem z wychowawcami będą twórcami tego co się wydarzy. W ruch pójdzie wyobraźnia, wspólne planowane, organizowanie i współdecydowanie.

Dni spędzimy odpoczywając, bawiąc się ze sobą i snując wspólnie plany. Razem ustalimy co i kiedy dokładnie będziemy robić. Wierzymy, że to dzieci wspólnie z wychowawcami najlepiej zaplanują swój czas. Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. Na pewno nie zabraknie nam czasu na częste kąpiele w jeziorze, spacery po okolicznych polach i lasach, gry terenowe i różne zabawy. Odwiedzimy też pewnie ciekawe miejsca w okolicy.

Ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu – o wiele ważniejsze niż atrakcje i zaplanowane działania. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z dziećmi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć.

Ważna jest dla nas otwarta komunikacja i zachęcanie dzieci do mówienia o swoich potrzebach, emocjach i oczekiwaniach. Pozwalamy sobie odczuwać emocje i te radosne, ale też te trudne i smutne.

Podczas wyprawy zależy nam na tym żeby być razem tu i teraz z otaczającymi nas ludźmi.Stawiamy na bliskość natury, swobodę w zabawie, a czas wypełniają nam codzienne proste czynności i obowiązki, które są odpowiedzialnością nas wszystkich. Uczymy się dbać o siebie, o swoje rzeczy, o najbliższe otoczenie i o innych członków grupy. Sami pakujemy swoje rzeczy, sprzątamy, szykujemy posiłki, sami ustalamy zasady i dbamy o ich przestrzeganie.Znaczną część aktywności będziemy ustalać wspólnie, korzystając z propozycji wszystkich członków grupy, a także odpowiadając na bieżące potrzeby.

Jesteśmy otwarci na zmianę planów i sporą elastyczność w zależności od tego, co w danym momencie dla naszej grupy będzie najważniejsze. Czasami warto porzucić na chwilę wcześniejsze plany, żeby móc przeżyć coś jeszcze bardziej wartościowego. Stąd wcześniej zaplanowana trasa oraz aktywności mogą ulec zmianie w trakcie trwania obozu.
 
Imię / firma:   Stowarzyszenie Pracownia Aktywnego Działania "Półpiętro"
Strona WWW:   https://www.polpietro.org/2020/03/26/letni-oboz-terapeutyczn
Adres:   Warszawa, Twarda 1
Telefon:  
Adres e-mail:  
 
Zobacz podobne ogłoszenia
 
 
 
Wakacje w Olędówce. Obóz dla nastolatków 12-15 lat - cała Polska - Obozy młodzieżowe na CiekaweMiejsca.org
Obozy młodzieżowe, Wakacje w Olędówce. Obóz dla nastolatków 12-15 lat
 
 
 
Dodaj darmowe ogłoszenia kwater i noclegów
Edytuj dodane ogłoszenie
 
 Zobacz też
ZaMiasto.com.pl - ciekawe miejsca w Polsce - zamki, zabytki, góry
Strona o Korfu
 
 
 
 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Reklama   |   Linki   |   Mapa serwisu Copyright 2006-2020 © CiekaweMiejsca.org
Internet Age - sieć reklamy internetowej
Zobacz też inne nasze serwisy  |  Darmowe ogłoszenia